امروزه اکثریت جوانان خیلی به مد و پوشاک اهمیت می‌دهند. اکسسوری یکی از مواردی است که در سال‌ّهای اخیر مورد توجه بسیاری از مردم واقع شده است و تقریبا به یکی از جدا نشدنی‌های زندگی امروزه تبدیل شده است. با مطالعه مقاله راهنمای خرید اکسسوری بهترین انتخاب را هنگام خرید کادو داشته باشید.

اکسسوری چیست

قطعا در صنعت مد کلمه اکسسوری (accessory) را زیاد شنیده‌اید. کلمه اکسسوری در لغت به معنای افزودن چیزی به چیز دیگر است تا آن را زیباتر کنیم.

تاریخچه اکسسوری

به نظر می‌رسد که اکسسوری از اواخر قرن پیش شهرت پیدا کرده است اما با توجه به آثاری که از گذشته باقی مانده است اکسسوری در میان مردم آن زمان نیز رواج داشته باشد.

دسته بندی اکسسوری‌ها

اکسسوری به دو دسته اکسسوری مردانه و اکسسوری زنانه تقسیم می‌شود. در بین اکسسوری‌ها، اکسسوری‌ّهایی مانند ساعت مچی، عینک آفتابی و چتر بدون در نظر گرفتن جنسیت مورد استفاده قرار می‌گیرند. اکسسوری‌ها به ۲ دسته بندی دیگر شامل اکسسوری پوشیدنی و اکسسوری قابل حمل نیز تقسیم می‌شوند. اکسسوری‌های پوشیدنی شامل کراوات، پاییون، سنجاق سینه، دستکش و ساعت مچی می‌باشد و اکسسوری‌های قابل حمل شامل عینک آفتابی، عینک طبی، کیف پول و …. می‌باشد.

در ادامه برخی اکسسوری‌ها را معرفی خواهیم کرد

عینک آفتابیخرید عینک آفتابی | اکسسوری | صفاییه قم

عینک آفتابی یکی از لوازمی است که توصیه می‌شود در تمامی فصول سال مورد استفاده قرار گیرد هر چند که در فصل تابستان استفاده آن اهمیت بیشتری دارد. عینک آفتابی مانع از آسیب دیدن چشم می‌شود. چشم‌ها یکی از اعضای حساس بدن هستند که همواره در مراقبت از آن‌ها دقت کافی را داشته باشیم. اشعه‌ی فرابنفش خورشید ممکن است منجر به آب مروارید، سوختگی و یا حتی سرطان شود.

عینک آفتابی را باید حتما از سنین کم استفاده کنید چرا که اثر آفتاب بر روی چشم در مدت زمان طولانی بیشتر می‌شود پس هر چه مدت زمان طولانی‌تری بدون عینک آفتابی بگذرانید تاثیرات آن بر روی چشم شما جبران ناپذیرتر خواهد شد.

خرید اکسسوری ساعت مچی

یکی از اکسسوری‌ّهایی که تقریبا تمامی افراد از آن استفاده می‌کنند ساعت مچی است. خرید ساعت مچی به دسته‌های مختلف تقسیم می‌شود. ساعت مچی دیجیتال یا عقربه‌ای، صفحه گرد یا مربعی و دسته چرم یا فلزی. انتخاب هر یک از موارد ذکر شده به نوع پوشش و سلیقه شما برمی‌گردد. به این نکته دقت کنید که در تیپ روزمره بهتر است از ساعت‌های دسته چرم استفاده کنید و در تیپ‌های رسمی از ساعت‌های دسته فلزی.

کیف پولخرید کیف پول | اکسسوری | صفاییه قم

کیف‌های تنوع بسیار بالایی در اندازه، طرح و جنس دارند. افراد با توجه به سلیقه و میزان لوازمی که در کیف پول خود می‌گذارند کیف پول مورد نظر خود را انتخاب می‌کنند.

کراوات   خرید کراوات | اکسسوری | صفاییه قم

کراوات نیز یکی از اکسسوری‌های مهم برای آقایان در مراسم‌ها به حساب می‌آید. کمتر مردی که خواهید یافت که در مراسمات عروسی و رسمی از کراوات استفاده نکند. کراوات از نظر اندازه عرض به ۳ دسته استاندارد، اسکینی و باریک تقسیم می‌شوند.

انگشتر

یکی از اکسسوری‌های محبوب هنگام خرید اکسسوری انگشتر است. انگشتر با اینکه در اندازه بسیار کوچک است اما تاثیر بسیار زیادی در ظاهر شما می‌گذارد. به همین دلیل است که باید هنگام خرید آن دقت زیادی داشته باشید. انگشتر انواع مختلفی دارد یکی از انواع آن این است که بسیار ساده و ظریف باشد و دیگر حالت آن این است که بزرگ و باعث جلب توجه باشد. در انتخاب انگشتر به انگشتان دست خود توجه کنید و با توجه به لاغر یا پر بودن دستتان و تیره و یا روشن بودن پوستتان انگشتری انتخاب کنید که جلوه زیبایی به دست شما دهد.

نکات مهم خرید اکسسوری‌ها

نکات مهم خرید اکسسوری | صفاییه قم

 1. همزمان از ۳ یا ۴ اکسسوری بزرگ استفاده نکنید.
 2. هنگام خرید اکسسوری توجه داشته باشید که یقه بزرگ لباس را با شال یا روسری بزرگ نپوشانید.
 3. از ست کامل جواهرات بزرگ استفاده نکنید.
 4. کفش و کیف دستی نباید حتما بزرگ باشد.
 5. روی چیزی تاکید کنید که برایتان اولویت است.
 6. ساعت مچی با لباس شب تناسبی ندارد.
 7. انگشترهای بزرگ برای هر کسی مناسب نیستند.
 8. رنگ دستکش را با اجازی لباس ترکیب کنید.
 9. لباس رنگ پاستیلی را با رنگ تیره نپوشید.
 10. اکسسوری سنتی با لباس‌های رنگ خنثی مناسب هستند.
 11. شکل بدنتان باید با اکسسوری متناسب باشد.

خرید اکسسوری از پاساژ صفاییه

زیرزمین پاساژ صفاییه واقع در خیابان صفاییه شهر قم فروشگاه‌های مختلفی در زمینه فروش انواع اکسسوری مردانه و زنانه دارد. هنگام خرید اکسسوری به هیچ وجه بازدید از این پاساژ را از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *