شاید یکی از دغدغه‌های همیشگی ما این باشد که چگونه کفشی مناسب بخریم یا اصلا کفش خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟ شاید بارها خرید کفش بد را تجربه کرده‌ایم که از انتخابمان پشیمان شده‌ایم. از آنجا که پا قلب دوم ماست و از اهمیت بالایی برخوردار است هنگام خرید کفش باید دقت کافی به خرج دهیم تا کفش مناسب پایمان را بتوانیم بخریم. کفش بد و نامناسب می‌تواند عوارض بسیار بدی برای پاهای ما داشته باشد از جمله آبسه انگشتان پا و میخچه و اسیب به ستون فقرات و … . با ما در مقاله راهنمای خرید کفش همراه باشید تا به نکات خرید یک کفش خوب بپردازیم.

در خرید کفش باید به نکات زیر توجه کنیم

خرید کفش متناسب با نیاز

قبل از خرید کفش دقت کنید که کفش را برای چه می خواهید؟ اگر کفشی برای فصل تابستان و هوای گرم ان می‌خواهید ، بهتر است کفشی با رویه پارچه‌ای و نازک و با امکان ورود هوا به داخل کفش انتخاب کنید. تا پاهایتان در گرمای تابستان اذیت نشود. ولی اگر کفشی برای فصل‌های بارانی سال می‌خواهید، کفش های با رویه پارچه را نمی‌توانید انتخاب کنید.راهنمای خرید کفش مورد نیاز

کفش مناسب پیاده روی و ورزش و مهمانی کاملا باهم متفاوت هستند. کفش مناسب پیاده روی کفشی سبک با زیره نسبتا نرم ولی کفش مناسب ورزش ، کفشی کاملا انعطاف پذیر و سبک می‌باشد به اصطلاح می‌توان کفش را تا کرد. پس حتما قبل از خرید کفش توجه کنید در چه زمانی و در چه جایی می‌خواهید کفش را بپوشید و طبق آن کفش مناسب را بخرید.

خرید کفش با سایز مناسب

هنگام خرید کفش باید توجه کنید که کفش دقیقا اندازه پای شما باشد. کفش بزرگتر از سایز پای شما قطعا برای شما مشکل ساز خواهد بود و در هنگام پیاده روی به مفاصل و مچ پای شما فشار زیادی وارد می‌کند. کفش تنگ هم به انگشتان و پشت پای شما نیرویزیادی وارد می‌کند و میتواند به پای شما اسیب برساند. دقت کنید که خرید کفش را در عصرها و پایان روز انجام دهید.

توجه به زیره کفش

ما در راهنمای خرید کفش به شما می گوییم که بیش از هر چیزی به زیره کفش اهمیت دهید. زیرا زیره در راحتی و کیفت کفش نقش مهمی دارد. زیره‌های متفاوتی در بازار وجود دارد. زیره های خوب معمول در بازار پی یو و تی پی یو هستند. این زیره‌ها جز با کیفیت ترین زیره در بازار هستند. شاید تشخیص زیره برای شما سخت باشد. راحت ترین روش برای شناخت یک زیره خوب ، لمس زیره می‌باشد. اگر زیره سبک باشد و با فشار دست جمع شود و انعطاف خوبی داشته باشد می توان گفت جز زیره‌های با کیفیت می‌باشد. تفاوت زیره‌های کفش‌ها با هم هنگام پا زدن و راه رفتن با انها بیشتر می‌شود.

جنس رویه کفش

راهنمای خرید کفش جنس رویه

سعی کنید رویه کفش را قابل شست وشو انتخاب کنید تا وقتی کثیف شد بتوانید براحتی تمیز کنید. یکی از قابلیت‌های رویه چرم ، به راحتی تمیز کردن ان است که با واکس و دستمال می‌توان به خوبی ان را تمیز کرد.

قالب کفش

یکی از نکاتی که در راهنمای خرید کفش می خواهیم با شما در میان بگذاریم قالب کفش است. قالب کفش در انتخاب کفش مناسب بسیار مهم است. قالب کفش حتما باید به پای شما بخورد. قالب کفش مناسب پاخور کفش را بسیار زیبا می‌کند. قالب استاندارد بسیار در راحتی کفش اهمیت دارد. عرض قالب کفش هم بسیار مهم است و نباید برای شما تنگ باشد . همچنین نباید برای شما گشاد باشد زیرا راه رفتن را برای شما سخت می‌کند.

دوخت کفش

دوخت و چسب کفش در دوام کفش اهمیت زیادی دارند. دوخت مناسب و چسب خوب می‌تواند عمر کفش را بیشتر کند. بهتر است بیسشتر کار از دوخت استفاده شده باشد زیرا دوخت از چسب با دوام تر می‌باشد.

کفی کفش اری یا خیر؟راهنمای خرید کفش کفی کفش

اگر سایز کوچک کفش برای شما تنگ باشد و سایز بزرگتر هم ‌گشاد باشد ، فروشنده برای شما از کفی استفاده می‌کند. کفی در واقع استاندارد کفش را بهم می‌ریزید زیرا سایز کفش و ابعاد  و زیره ان نسبت به هم طراحی شده ‌اند و استفاده از کفی این تناسب را از بین می‌برد. اگر نتوانستید کفش دیگری را پیدا کنید می‌توانید از کفی استفاده کنید ولی بهتر است که استفاده نشود.

 راهنمای خرید کفش با توجه به شرایط خاص

اگر شما مشکلات ستوان فقرات دارید یا از بیماری دیابت رنج می‌برید حتما سعی کنید از کفش های طبی استفاده کنید.

در زمان بارداری هم با  توجه به افزایش وزن و شرایط ان ،‌فشار بسیار زیادی به ستون فقرات و پاها وارد می‌شود . حتما باید در این دوران کفش طبی استفاده شود.

انتخاب کفش مناسب برای این دسته از افراد بسیار اهمیت دارد.

کفش با چه قیمتی؟

قطعا هرچه بیشتر برای کفش هزینه کنید بهتر است. زیرا پا اهمیت بسیار زیادی برای سلامتی ما دارد. تصور کنید که یک کفش با قیمت های متفاوت را پیدا می‌کنید و کفش با قیمت پایین تر را می‌خرید. ولی بدلیل کیفیت پایین کفش ،‌پای شما اذیت می‌شود و در انجام کارهای روزمره خود به مشکل برمی‌خورید. پس اگر یک کفش با دو قیمت متفاوت را پیدا کردید ، اگر می‌توانید قیمت بالاتر را انتخاب کنید تا خیالتان از نظز کیفیت راحت باشد. کفش با قیمت خیلی پایین نسبت به بازار قطعا از زیره و دوخت و قالب مناسبی برخوردار نیست.

امیدواریم که این مقاله راهنمای خرید کفش برای شما مفید واقع شده باشد. شما برای خرید کفش با بهترین کیفیت و ضمانت می‌‌توانید به طبفه دوم مجتمع تجاری صفاییه مراجعه کنید.

طبقه دوم مجتمع تجاری صفاییه شامل فروشگاه کیف و کفش نوژا ، کیف و کفش انیسا ، کیف و کفش کلارک  ، کیف و کفش پینوکیو و … می‌باشد.

برای اشنایی بیشتر با فروشگاه‌های کیف و کفش در قم می‌توانید مقاله خرید کیف و کفش در قم را مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *