کیف یکی از لوازم ضروری و مورد نیاز برای هر خانومی به حساب می‌آید. به طور طبیعی یافتن و خرید کیف متناسب با سلیقه شما یکی از درست و بجاست. بنابراین بهترین کار این است که ابتدا راهنمای خرید کیف را به خوبی و با دقت تا به انتها بخوانید تا بتوانید بهترین انتخاب را در خرید کیف داشته باشید.

انواع کیف

  • کیف ذوزنقه‌ای
  • کیف پاکت‌نامه‌ای
  • کیف کوچک با دسته کوتاه
  • کوله پشتی
  • کیف هلالی
  • کیف کتابی
  • کیف کیسه‌ای
  • کیف باگت

برای شناخت بیشتر انواع کیف می‌توانید مقاله انواع کیف را مطالعه کنید.

یکی از نکاتی که باید در خرید کیف به آن توجه کنید سن و سال، قد و فرم بدنتان است. که در ادامه توضیح بیشتری درباره هر یک خواهیم داد.

خرید کیف بر اساس قد

راهنمای خرید کیف براساس قد

راهنمای خرید کیف برای زنان قد بلند و لاغر

اگر قد بلند و کشیده‌ای دارید هر نوع کیفی از جمله کوله پشتی، کیف دوشی و یا کیف حالت پستچی برای شما مناسب است. اما اگر نمی‌خواهید قدتان خیلی به چشم بیاید بهتر است از کیف‌های بزرگتر استفاده کنید. کیف کوچک شما را لاغرتر و کشیده‌تر نشان می‌دهد.

راهنمای خرید کیف برای زنان قد کوتاه

اگر قد کوتاهی دارید بهترین انتخاب برای شما کیف دوشی و کوچک می‌باشد. همانطور که در بالا گفته شد کیف‌های دوشی و کوچک قد را بلندتر نشان می‌دهد، بنابراین خرید کیف دوشی به افرادی که قد کوتاه‌تری دارند پیشنهاد می‌شود.

خرید کیف بر اساس اندام

راهنمای خرید کیف براساس اندام

کیف مناسب برای اندام سیبی شکل

اندام سیبی شکل یعنی اندامی که بالا تنه بزرگتر از پایین تنه می‌باشد. اگر دارای چنین اندامی هستید بهتر است از کیفی استفاده کنید که توجه را به سمت بالاتنه شما جذب نکند. خرید کیفی با دسته کوتاه باعث می‌شود توجه به سمت بالاتنه شما جذب شود. بهتر است از کیفی با دسته بلند استفاده کنید.

کیف مناسب اندام گلابی شکل

اندام گلابی شکل به اندامی گفته می‌شود که بالاتنه شما از پایین تنه کوتاه‌تر است. اگر دارای چنین اندامی هستید بهتر است از کیفی استفاده کنید که توجه را به سمت بالاتنه شما جذب کند. کیف‌های با دسته‌های کوتاه برای شما بسیار مناسب هستند.

کیف مناسب اندام ورزشکاری

افرادی که اندام ورزشکاری و زاویه دار دارند بهتر است از کیف‌های گرد و حجیم استفاده کنند چون کیف‌های مستطیلی و زاویه‌دار اندام را خشن‌تر نشان می‌دهد که برای بانوان مناسب نمی‌باشد.

برای خرید انواع کیف مجلسی و اسپورت می‌توانید به طبقه دوم مجتمع تجاری صفاییه مراجعه کنید.

رنگ مناسب کیف برای هر اندام

خانم‌هایی که دارای جثه کوچک هستند بهتر است از کیف‌های تک رنگ استفاده کنند.

خانم‌هایی که دارای اندام چاق هستند بهتر است از کیف‌های دارای خطوط باریک استفاده کنند.

خانم‌هایی که دارای قد بلند هستند بهتر است از کیف‌های رنگ روشن استفاده کنند.

راهنمای خرید کیف بر اساس سن

راهنمای خرید کیف براساس سن

خانم‌ها به ۳ گروه سنی نوجوان، جوان و میانسال تقسیم می‌شوند.

اما سن تاثیر زیادی بر روی کیف شما ندارد. مهمترین گزینه این است که از کیف خود در چه فضایی می‌خواهید استفاده کنید و یا مقدار وسایل شما چقدر است.

کوله پشتی به نوجوانانی توصیه می‌شود که وسایل زیادی با خود حمل می‌کنند و به خانم‌هایی که معمولا وسایل زیادی همراه خود دارند کیف‌های خانمانه‌تر و با سایز بزرگ پیشنهاد می‌شود.

در غیر اینصورت کیف‌های دیگر مانند کیف‌های دوشی، کیف‌های حالت پستچی و …. با توجه به سلیقه شما و نوع مهمانی و محلی که به آن‌ها می‌روید برای هر سنی که هستید مناسب و قابل استفاده می‌باشد.

راهنمای خرید کیف

کاربرد کیف خود را مشخص کنید

اگر برای محل کار خود به دنبال کیف می‌گردید باید کیفی رو انتخاب کنید که بتوانید تمامی لوازمی که در محل کار به آن‌ها نیاز دارید را در آن قرار دهید. همچنین باید رنگ آن رو نیز در نظر بگیرید که مناسب با محل کار شما باشد.

اگر برای عروسی به دنبال کیف هستید بهتر است از کیف‌های کوچک استفاده کنید که تنها گوشی و تعدادی لوازم آرایش را در آن قرار دهید.

برای مهمانی‌های دوستانه نیز بهترین انتخاب کیفی متوسط است.

رنگ کیف خود را با لباس‌های خود هماهنگ کنید.

اگر می‌خواهید کیف خود را با اکثر لباس‌های خود استفاده کنید بهتر است از رنگ‌های خنثی استفاده کنید.

در غیراینصورت کیف قهوه‌ای برای استفاده با لباس‌های کرمی و شیری رنگ و کیف سبز با نارنجی و زرد ترکیب خوبی ‌است.

به تعداد جیب کیف توجه کنید

اگر فردی هستید که تعداد اقلام زیادی را با خود حمل می‌کنید حتما باید هنگام خرید کیف به تعداد جیب کیف خود توجه کنید. چرا که باعث می‌شود هر بار برای یافتن چیزی زمان زیادی به دنبال گشتن کیف اختصاص ندهید.

برای خرید انواع کیف مجلسی و اسپورت می‌توانید به طبقه دوم مجتمع تجاری صفاییه مراجعه کنید.

همجنین اگر ایده ای برای ست کردن کیف و کفش خود ندارید می‌تواندی مقاله ۸ ایده ست کردن کیف و کفش را مطالعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *